×

Schedule FIFA World Cup 2018

TuxxComment: Date format (in): d-m-y
TuxxComment: Time format (in): H:i

Group A

DateDayTimeMatchStadium
14-06-18Th00:00A1 - A2Moscow - Lu
15-06-18Fr00:00A3 - A4Yekaterinburg
19-06-18Tu00:00A1 - A3Saint Petersburg
20-06-18We00:00A4 - A2Rostov-on-Don
25-06-18Mo00:00A4 - A1Samara
25-06-18Mo00:00A2 - A3Volgograd

Group B

DateDayTimeMatchStadium
15-06-18Fr00:00B1 - B2Sochi
15-06-18Fr00:00B3 - B4Saint Petersburg
20-06-18We00:00B1 - B3Moscow - Lu
20-06-18We00:00B4 - B2Kazan
25-06-18Mo00:00B4 - B1Saransk
25-06-18Mo00:00B2 - B3Yekaterinburg

Group C

DateDayTimeMatchStadium
16-06-18Sa00:00C1 - C2Kazan
21-06-18Th00:00C1 - C3Kaliningrad
21-06-18Th00:00C4 - C2Samara
26-06-18Tu00:00C4 - C1Moscow - Lu
26-06-18Tu00:00C2 - C3Sochi

Group D

DateDayTimeMatchStadium
16-06-18Sa00:00C3 - C4Saransk
16-06-18Sa00:00D1 - D2Moscow - Spa
16-06-18Sa00:00D3 - D4Kaliningrad
21-06-18Th00:00D1 - D3Nizhny Novgorod
22-06-18Fr00:00D4 - D2Volgograd
26-06-18Tu00:00D4 - D1Saint Petersburg
26-06-18Tu00:00D2 - D3Rostov-on-Don

Group E

DateDayTimeMatchStadium
17-06-18Su00:00E1 - E2Rostov-on-Don
17-06-18Su00:00E3 - E4Samara
22-06-18Fr00:00E1 - E3Saint Petersburg
22-06-18Fr00:00E4 - E2Yekaterinburg
27-06-18We00:00E4 - E1Moscow - Spa
27-06-18We00:00E2 - E3Nizhny Novgorod

Group F

DateDayTimeMatchStadium
17-06-18Su00:00F1 - F2Moscow - Lu
18-06-18Mo00:00F3 - F4Nizhny Novgorod
23-06-18Sa00:00F1 - F3Sochi
23-06-18Sa00:00F4 - F2Rostov-on-Don
27-06-18We00:00F4 - F1Kazan
27-06-18We00:00F2 - F3Kaliningrad

Group G

DateDayTimeMatchStadium
18-06-18Mo00:00G1 - G2Sochi
18-06-18Mo00:00G3 - G4Volgograd
23-06-18Sa00:00G1 - G3Moscow - Spa
24-06-18Su00:00G4 - G2Nizhny Novgorod
28-06-18Th00:00G4 - G1Yekaterinburg
28-06-18Th00:00G2 - G3Saransk

Group H

DateDayTimeMatchStadium
19-06-18Tu00:00H1 - H2Moscow - Spa
19-06-18Tu00:00H3 - H4Saransk
24-06-18Su00:00H1 - H3Kazan
24-06-18Su00:00H4 - H2Kaliningrad
28-06-18Th00:00H4 - H1Volgograd
28-06-18Th00:00H2 - H3Samara

Eighth finals

DateDayTimeMatchStadium
30-06-18Sa00:00Winner group A - Second group BSochiA1
30-06-18Sa00:00Winner group C - Second group DKazanA2
01-07-18Su00:00Winner group B - Second group AMoscow - LuA3
01-07-18Su00:00Winner group D - Second group CNizhny NovgorodA4
02-07-18Mo00:00Winner group E - Second group FSamaraA5
02-07-18Mo00:00Winner group G - Second group HRostov-on-DonA6
03-07-18Tu00:00Winner group F - Second group ESaint PetersburgA7
03-07-18Tu00:00Winner group H - Second group GMoscow - SpaA8

Quarterfinals

DateDayTimeMatchStadium
06-07-18Fr00:00Winner A1 - Winner A2Nizhny NovgorodK1
06-07-18Fr00:00Winner A5 - Winner A6KazanK2
07-07-18Sa00:00Winner A3 - Winner A4SochiK3
07-07-18Sa00:00Winner A7 - Winner A8SamaraK4

Semifinals

DateDayTimeMatchStadium
10-07-18Tu00:00Winner K1 - Winner K2Saint PetersburgH1
11-07-18We00:00Winner K3 - Winner K4Moscow - LuH2

3th and 4th place

DateDayTimeMatchStadium
14-07-18Sa00:00Loser H1 - Loser H2Saint Petersburg

Final

DateDayTimeMatchStadium
15-07-18Su00:00Winner H1 - Winner H2Moscow - Lu